(As of samedi, juin 1 2013)
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 33 Michael Koryta Mys 46 28 31 59 11 34 7 0 4 0 32 137 20,4 0 1 F 15 Johan Theorin Mys 45 19 33 52 20 16 6 0 3 0 59 109 17,4 1 1 F 66 Fred Saberhagen Mys 46 23 27 50 6 52 6 0 1 0 71 131 17,6 3 12 F 65 Ake Edwarson Mys 45 20 25 45 12 16 3 0 2 0 65 101 19,8 0 0 F 7 R.J. Ellory Mys 37 20 18 38 5 58 7 0 3 0 22 115 17,4 1 6 F 3 Menzen Hancer Mys 34 9 23 32 9 39 2 0 3 1 74 81 11,1 0 6 D 25 Albert Hill Mys 46 9 21 30 12 67 2 0 0 0 60 65 13,8 0 0 F 8 Skip Hornet Mys 46 8 21 29 -3 45 2 0 0 0 18 62 12,9 0 0 D 16 Peter Robinson Mys 44 3 24 27 11 46 1 0 0 0 55 77 3,9 0 0 D 78 Ian Rankin Mys 46 4 23 27 5 36 3 0 0 0 122 62 6,5 0 3 F 39 Joe Pike Mys 45 13 13 26 4 50 3 0 2 0 36 81 16,0 0 0 F 14 Dave Robicheaux Mys 45 12 11 23 -7 26 7 0 2 0 37 79 15,2 0 2 F 2 Clive Barker Mys 46 4 17 21 -6 24 1 0 2 0 58 55 7,3 0 0 D 23 Deon Meyer Mys 40 3 11 14 15 36 0 0 0 0 73 36 8,3 0 0 D 21 Arnaldur Indridason Mys 42 0 8 8 2 55 0 0 0 0 69 40 0,0 0 0 D 12 Henning Mankell Mys 15 0 7 7 1 8 0 0 0 0 6 17 0,0 0 0 D 88 *Clete Purcell Mys 44 2 4 6 2 18 0 0 1 0 54 33 6,1 0 0 F 42 *Matti Rönkä Mys 11 3 2 5 -5 2 0 0 1 0 5 17 17,6 0 0 F 48 Martin Bergeron Mys 45 2 3 5 -4 18 1 0 1 0 39 19 10,5 0 0 F 24 Pierre Richard Mys 46 1 2 3 5 25 0 0 0 0 51 18 5,6 0 0 F 28 C.J. Box Mys 3 1 1 2 2 2 0 0 0 0 0 1 100,0 0 0 G 31 Mika Waltari Mys 37 0 1 1 0 16 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 45 *Dany McFly Mys 8 0 1 1 0 4 0 0 0 0 5 2 0,0 0 0 G 44 *Philipp Kerr Mys 23 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 20 *May Renge Mys 1 0 0 0 -3 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 47 *Earl Swagger Mys 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0.0 0 0 D 29 *James Lee Burke Mys 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0,0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Mystere Totals Mys 46 184 327 511 695 51 0 25 1 1012 1339 13,7
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 44 *Philipp Kerr Mys 23 777 3,17 8 5 1 0 41 359 ,886 2 0 31 Mika Waltari Mys 37 1991 3,35 17 15 0 2 111 990 ,888 16 1 ------------------------------------------------------------------------------------ Mystere Totals Mys 46 2768 3,29 25 20 1 2 152 1349 ,887
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 9 Hilmany Ledisk Rem 46 13 36 49 17 29 2 0 5 0 80 116 11,2 0 0 F 22 Têta Klak Rem 46 19 29 48 7 80 3 0 3 0 97 141 13,5 0 5 F 47 Will Windecup Rem 46 26 20 46 22 16 7 0 4 1 48 100 26,0 0 1 F 19 Cécile Labelle-Cécile Rem 45 13 25 38 1 27 2 0 2 0 35 103 12,6 0 0 F 46 Luce Hifer Rem 37 23 14 37 15 58 4 1 3 1 109 102 22,5 0 0 D 18 Uncle Tom Rem 46 2 34 36 15 22 0 0 0 0 90 37 5,4 0 2 F 57 Lucien Lucien Rem 46 18 12 30 1 27 5 1 2 0 21 96 18,8 1 1 D 33 Céline Dion-Phaneuf Rem 44 2 22 24 26 46 0 1 0 0 112 35 5,7 0 0 F 23 Colombe Deziel Rem 46 7 17 24 8 27 3 0 2 0 43 56 12,5 0 1 D 7 Wall DeBrik Rem 43 4 19 23 2 26 0 0 1 0 20 84 4,8 1 2 F 68 Jumbo Bineault Rem 43 16 6 22 7 33 6 0 2 0 41 96 16,7 1 1 D 13 Koza Nostra-Damus Rem 45 5 17 22 1 85 1 0 1 0 65 91 5,5 0 0 D 2 Kazuhiro Murakoshi Rem 37 10 6 16 14 16 1 1 0 0 73 85 11,8 0 0 F 15 Koukourou Kwikwi Rem 43 10 6 16 9 20 2 0 2 0 14 48 20,8 1 1 F 42 Justin Case Rem 42 3 9 12 5 22 1 0 0 0 64 37 8,1 0 0 F 12 Onpeupa Strompé Rem 26 7 3 10 -1 8 2 0 1 0 11 31 22,6 0 0 F 28 *Olé O’Duc Rem 34 5 5 10 0 8 0 1 0 0 60 28 17,9 0 0 F 27 Sixela Nomis Rem 37 0 9 9 0 18 0 0 0 0 29 26 0,0 0 0 D 29 Charles Attan Rem 26 1 6 7 -4 14 0 0 0 0 37 18 5,6 0 0 D 26 Plur DePatatt Rem 37 0 7 7 3 47 0 0 0 0 61 25 0,0 0 0 G 80 Croque Mitaine Rem 31 0 1 1 0 18 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 53 Ken Trident Rem 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 37 O Pium Rem 1 0 0 0 -2 0 0 0 0 0 1 0 0.0 0 0 F 25 *Alagrass DeDieu Rem 2 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 3 1 0,0 0 0 F 8 Ilsappel Ziggy Rem 9 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 98 Mitten DeDieu Rem 25 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Remparts Totals Rem 46 184 303 487 647 39 5 28 2 1114 1356 13,6
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 98 Mitten DeDieu Rem 25 1097 3,56 10 6 1 0 65 457 ,858 0 0 53 Ken Trident Rem 1 17 14,12 0 0 0 0 4 8 ,500 0 0 80 Croque Mitaine Rem 31 1664 2,81 18 8 3 1 78 680 ,885 18 1 ------------------------------------------------------------------------------------ Remparts Totals Rem 46 2778 3,17 28 14 4 1 147 1145 ,872
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 51 Amos Trask Mul 43 24 30 54 18 30 2 1 4 0 76 129 18,6 2 3 F 70 Choix Longshot Mul 45 17 37 54 2 40 2 2 2 0 32 99 17,2 1 3 F 18 Beautée Fatale Mul 40 21 26 47 0 36 7 2 1 2 109 129 16,3 5 5 F 43 Bravo Ferrari Mul 45 18 29 47 26 36 2 0 1 0 45 111 16,2 0 1 F 82 Marc Gagnon Mul 43 22 21 43 -1 43 9 0 2 0 44 114 19,3 0 3 F 16 Eric Leblanc Mul 42 14 26 40 8 49 3 0 3 0 26 101 13,9 0 0 D 35 Mikael Blomquist Mul 46 7 29 36 19 24 1 1 1 0 84 58 12,1 0 3 F 54 Stéphane Potts Mul 46 6 29 35 18 53 0 0 1 0 29 62 9,7 0 3 F 11 *Andrei Kalissepatine Mul 44 21 13 34 3 58 9 0 3 1 71 95 22,1 0 2 F 13 Templeton Peck Mul 46 11 22 33 17 110 0 1 4 0 49 84 13,1 1 1 D 19 Yla Leplomb Mul 42 8 17 25 5 56 1 0 0 0 37 107 7,5 0 1 D 39 Vincent Massé Mul 44 3 21 24 0 34 1 0 0 0 134 48 6,3 0 0 F 6 Bill Créance Mul 41 8 12 20 -2 34 0 0 1 0 41 69 11,6 0 0 D 2 Verity Farseer Mul 41 4 7 11 -2 38 1 0 0 1 78 27 14,8 0 0 F 17 Fiona Dopina Mul 42 2 9 11 6 24 0 0 0 0 16 18 11,1 0 0 D 50 Mike Traitorsarek Mul 46 2 8 10 8 55 0 0 0 0 46 38 5,3 0 0 D 29 Hugues Savard Mul 15 3 6 9 3 12 0 0 0 0 22 13 23,1 0 0 D 48 *Roman Lickmyhammer Mul 22 0 9 9 4 8 0 0 0 0 34 23 0,0 0 0 D 42 Jack Gill Mul 13 1 6 7 8 35 0 0 0 0 7 9 11,1 0 1 D 26 *Billy Gasoline Mul 46 1 3 4 11 63 0 0 0 0 78 27 3,7 0 0 G 1 Al Star Mul 39 0 3 3 0 4 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 10 *Nathan Beauyeux Mul 5 0 2 2 -1 2 0 0 0 0 10 4 0,0 0 0 F 24 Homer Simpson Mul 8 1 0 1 -2 0 1 0 0 0 2 2 50,0 0 0 G 63 Jean Lavoie Mul 22 0 1 1 0 18 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 46 Hit Thepost Mul 1 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 34 FitzChivalry Farseer Mul 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 30 Chade Fallstar Mul 3 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 0 1 0,0 0 0 F 44 Van Couver Mul 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0,0 0 0 F 40 Thomas Covenant Mul 10 0 0 0 -2 0 0 0 0 0 0 3 0,0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Mulots Totals Mul 46 194 366 560 864 39 7 23 4 1071 1373 14,1
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 1 Al Star Mul 39 1966 3,51 19 12 3 1 115 853 ,865 4 3 63 Jean Lavoie Mul 22 825 3,42 4 5 3 0 47 353 ,867 18 1 ------------------------------------------------------------------------------------ Mulots Totals Mul 46 2791 3,48 23 17 6 1 162 1206 ,866
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 15 Père Defesses Moi 44 22 30 52 -7 46 7 0 0 0 65 130 16,9 3 8 F 8 Père Fection Moi 46 23 27 50 -11 62 6 3 6 0 116 131 17,6 0 3 F 17 Père Formons Moi 46 19 29 48 -18 40 1 3 2 0 65 128 14,8 1 1 F 6 Père Formance Moi 40 19 24 43 2 85 6 0 3 0 93 99 19,2 0 6 F 26 Père Formeur Moi 45 17 16 33 -11 41 2 0 2 0 69 107 15,9 0 0 F 19 Père Deboulles Moi 38 13 19 32 5 102 3 0 3 0 51 89 14,6 0 7 F 7 Père Gédéon Moi 44 15 16 31 10 59 2 0 1 0 29 73 20,5 0 0 D 5 Pere Version Moi 44 1 27 28 -15 14 0 0 0 0 91 29 3,4 0 0 F 12 Père Ézoguine Moi 37 4 22 26 17 50 0 0 0 0 84 39 10,3 0 1 D 2 Père Sienne Moi 43 6 20 26 -2 50 2 0 0 0 7 75 8,0 0 2 F 63 Père Ypéssie Moi 46 12 10 22 11 2 2 0 1 0 19 46 26,1 1 3 F 16 Père Sistez Moi 36 7 13 20 1 57 4 1 1 0 30 54 13,0 1 3 F 37 Père Ile Moi 45 8 11 19 9 53 2 2 0 0 37 60 13,3 0 0 D 21 Père Itonite Moi 44 6 9 15 17 114 2 0 0 0 37 34 17,6 0 0 D 3 *Tommy McCullouth Moi 36 0 14 14 11 34 0 0 0 0 106 22 0,0 0 1 F 67 Père Decouyes Moi 25 8 5 13 7 20 3 1 1 1 33 36 22,2 1 1 F 32 Père Équation Moi 23 4 5 9 3 27 3 0 0 0 11 15 26,7 0 1 D 35 Père Delunette Moi 29 0 9 9 21 28 0 0 0 0 30 13 0,0 0 0 F 10 Père Klu Moi 30 1 7 8 10 65 0 0 0 0 53 18 5,6 0 0 D 46 Père Daces Moi 33 1 6 7 -1 61 0 0 0 0 3 41 2,4 0 0 D 28 Kurt Wallander Moi 23 1 4 5 3 32 0 0 0 0 13 17 5,9 0 0 D 89 *Roger Gauthier Moi 9 1 2 3 -1 22 0 0 0 0 9 10 10,0 0 0 D 57 Ydor PaGro Moi 13 0 3 3 1 0 0 0 0 0 5 14 0,0 0 0 G 31 Père Édempteur Moi 43 0 2 2 0 18 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 13 *Père Degants Moi 5 0 2 2 -5 2 0 0 0 0 3 3 0,0 0 0 F 24 *Ben Lamb Moi 1 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 43 Père Huche Moi 3 0 0 0 -1 4 0 0 0 0 0 2 0,0 0 0 G 40 Dennis Lehane Moi 20 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Moines Totals Moi 46 188 332 520 1088 45 10 20 1 1059 1285 14,6
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 40 Dennis Lehane Moi 20 564 4,47 1 7 1 0 42 290 ,855 0 0 31 Père Édempteur Moi 43 2214 3,66 19 16 2 2 135 1028 ,869 18 2 ------------------------------------------------------------------------------------ Moines Totals Moi 46 2778 3,82 20 23 3 2 177 1318 ,866
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 41 Ya Passepas Git 45 26 30 56 9 54 4 1 2 1 54 143 18,2 3 3 F 38 Sidney Frisbee Git 40 20 26 46 6 68 3 0 1 1 101 105 19,0 2 4 F 8 Bert Uzzi Git 46 31 14 45 14 31 5 1 6 0 123 135 23,0 1 2 F 29 Georges Labarak Git 37 15 23 38 -3 32 4 0 2 0 152 87 17,2 1 1 F 27 Shoot Akt Git 40 13 23 36 6 36 1 0 2 0 52 101 12,9 0 4 F 45 Mark Thewhite Git 44 12 23 35 0 18 6 0 2 0 48 101 11,9 0 0 F 73 Thomas Marchese Git 46 12 23 35 4 34 4 1 2 0 39 74 16,2 0 0 D 3 Piquai Soubanne Git 41 7 23 30 1 62 0 0 1 0 57 68 10,3 0 2 D 15 James Norris Git 44 3 26 29 3 22 2 0 0 0 65 45 6,7 0 3 F 39 Top Corner Git 44 6 19 25 3 28 1 0 1 0 19 29 20,7 0 2 F 65 Def Center Git 45 4 17 21 2 70 0 0 2 0 53 31 12,9 0 2 D 5 Butch Bouchard Git 43 2 17 19 20 42 0 0 0 0 50 40 5,0 1 1 D 13 Myron Bolitar Git 40 4 14 18 10 51 2 0 0 0 5 64 6,3 0 1 D 7 Éric Dupuis Git 46 2 11 13 5 72 1 0 0 0 49 35 5,7 0 1 D 54 Réjean Cantin Git 46 1 10 11 9 53 0 0 0 0 43 41 2,4 0 0 F 44 Serge Costichin Git 15 7 3 10 4 40 2 0 0 0 7 38 18,4 0 0 F 19 *Ka Bernet Git 14 4 5 9 1 11 2 0 0 0 12 17 23,5 0 0 F 17 Gaspard Canada Git 35 3 4 7 3 22 0 0 1 0 6 16 18,8 0 1 F 57 John Mulder Jr Git 45 3 4 7 2 40 0 0 0 0 69 32 9,4 0 0 D 49 Peter Blauner Git 45 1 5 6 0 32 0 0 0 0 57 29 3,4 0 0 F 9 *Max Patiogatti Git 8 2 1 3 0 4 0 0 0 0 18 12 16,7 0 0 F 16 *Blake Combmountain Git 9 2 1 3 3 9 0 0 0 0 7 20 10,0 0 0 G 40 Amanda Mendenhall Git 42 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 42 One Timer Git 6 0 0 0 -1 4 0 0 0 0 1 2 0,0 0 0 G 11 Rob Luongoo Git 18 0 0 0 0 16 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 20 Chico Timmy Git 3 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 4 0,0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Gitans Totals Git 46 180 323 503 853 37 3 22 2 1087 1269 14,2
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 40 Amanda Mendenhall Git 42 2129 3,80 20 16 1 0 135 905 ,851 0 1 11 Rob Luongoo Git 18 640 4,13 2 6 1 0 44 328 ,866 16 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Gitans Totals Git 46 2769 3,88 22 22 2 0 179 1233 ,855
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 13 Dave Morissette Aig 44 21 25 46 5 20 6 0 2 0 53 112 18,8 0 0 D 7 Pierce Pelletier Aig 45 3 35 38 -5 46 1 0 0 1 29 73 4,1 0 2 F 6 Ecolo Corolla Aig 45 19 18 37 3 14 5 0 0 0 59 92 20,7 2 3 F 21 Sergei Koulikov Aig 46 15 22 37 5 54 3 0 2 0 40 96 15,6 2 2 F 80 Simon L'Épervier Aig 38 13 13 26 -12 25 4 0 1 0 56 72 18,1 0 4 D 32 Dany Vervaine Aig 46 4 21 25 -25 57 1 0 1 0 8 52 7,7 0 1 F 11 Tes Messagère Aig 42 10 12 22 -14 36 3 0 0 0 46 62 16,1 0 3 F 24 Enmena Beauport Aig 43 9 11 20 -15 22 1 0 2 1 69 68 13,2 0 0 F 36 Husky Sibérien Aig 35 8 10 18 -13 32 3 0 1 1 30 54 14,8 2 5 F 10 Lady Cocker Aig 37 5 13 18 -14 6 1 1 1 0 62 33 15,2 1 1 F 9 Louis Cyr Aig 39 5 12 17 -10 38 1 0 0 0 30 32 15,6 2 2 D 12 Clr Surtout Aig 43 5 12 17 -11 44 1 0 0 0 99 60 8,3 0 2 F 61 Jules Crécerelle Aig 32 6 10 16 0 44 1 0 2 0 31 55 10,9 0 0 F 23 Prof Tournesol Aig 46 9 7 16 2 58 0 2 1 0 44 70 12,9 0 1 D 16 Bob Whyte Aig 42 5 9 14 -5 39 0 1 0 0 135 50 10,0 0 1 F 56 *Bob Blake Aig 32 0 13 13 -6 22 0 0 0 0 26 31 0,0 0 1 F 45 Bernache Ducanada Aig 15 8 4 12 -7 32 2 0 0 0 11 33 24,2 0 3 F 19 Pretplus Surpoils Aig 35 6 5 11 -2 21 1 1 0 0 39 37 16,2 0 0 D 51 Otto Suburban Aig 40 0 9 9 -5 37 0 0 0 0 27 17 0,0 0 1 D 43 Sebring Familliale Aig 46 4 4 8 -3 20 1 0 2 0 108 61 6,6 0 0 F 72 *Mathieu Jouglas Aig 8 3 4 7 2 4 0 0 0 0 3 27 11,1 1 2 F 46 Dean Youngblood Aig 13 0 6 6 -6 8 0 0 0 0 10 22 0,0 0 0 D 2 *David Pichet Aig 9 0 5 5 -2 11 0 0 0 0 6 13 0,0 0 0 F 74 *Ine Excess Aig 4 0 3 3 0 0 0 0 0 0 8 8 0,0 0 1 D 3 *Heshoot Dlapointe Aig 1 0 1 1 -1 2 0 0 0 0 2 0 0.0 0 1 D 14 *Try Honff Aig 3 0 1 1 1 8 0 0 0 0 4 2 0,0 0 1 G 54 *Phil Gendron Aig 5 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 1 *Ala Deriv Aig 4 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 31 Pledge Surbois Aig 29 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 33 Tribeca Desport Aig 31 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Aigles Totals Aig 46 158 286 444 702 35 5 15 3 1035 1232 12,8
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 33 Tribeca Desport Aig 31 1257 3,77 10 9 1 0 79 505 ,844 0 0 54 *Phil Gendron Aig 5 234 4,36 1 3 1 0 17 101 ,832 0 1 31 Pledge Surbois Aig 29 1070 4,71 4 13 0 0 84 518 ,838 0 0 1 *Ala Deriv Aig 4 208 4,62 0 3 1 0 16 78 ,795 2 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Aigles Totals Aig 46 2769 4,25 15 28 3 0 196 1202 ,837
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 50 Haus Tralia Sei 38 19 27 46 5 30 6 0 0 1 57 94 20,2 0 0 F 9 Merlin Lessard Sei 46 16 30 46 -9 26 6 2 1 0 53 113 14,2 0 8 F 40 Ismok Deshautres Sei 46 22 20 42 -17 65 5 0 2 0 94 124 17,7 1 7 D 21 Adélaide Perth Sei 46 9 26 35 -19 31 1 0 0 0 59 102 8,8 0 0 F 23 Orville Redenbaccher Sei 39 11 23 34 -7 36 2 0 0 0 22 90 12,2 0 0 F 52 Kiwi Dunedin Sei 35 16 15 31 -17 48 0 3 1 0 41 87 18,4 0 1 F 14 Popo TheLobster Sei 45 12 19 31 -10 31 2 0 1 0 30 94 12,8 0 1 F 13 Burnie Bunbury Sei 40 13 17 30 -8 34 4 0 2 0 79 92 14,1 2 2 F 51 Sydney Quantas Sei 45 15 15 30 0 61 0 1 5 0 35 69 21,7 1 1 D 54 Rufus Jankovic Sei 45 9 18 27 -25 46 2 1 0 0 53 66 13,6 1 1 F 69 Hoca Garden Sei 44 8 16 24 -7 21 3 0 0 0 13 63 12,7 0 0 D 8 Ceti Sportca Sei 45 2 22 24 0 16 0 0 0 0 47 60 3,3 0 0 F 20 *Akland Wellington Sei 45 1 14 15 -10 33 0 0 0 0 41 36 2,8 0 2 F 44 Leslie Samsung Sei 39 8 5 13 -13 14 1 0 2 0 15 48 16,7 0 0 D 61 *Moréa Borabora Sei 45 0 11 11 -8 48 0 0 0 0 84 42 0,0 0 0 F 74 The Score Sei 33 5 4 9 -9 19 2 1 0 0 19 39 12,8 0 0 F 27 Johnny Grinder Sei 30 2 5 7 -4 52 1 0 0 0 32 13 15,4 1 1 D 10 *Canberra Darwin Sei 5 1 4 5 7 0 0 0 0 0 3 3 33,3 1 2 D 62 Wolf Belgarath Sei 19 1 3 4 -12 6 0 0 0 0 13 19 5,3 0 0 D 43 Paula Roïd Sei 18 0 4 4 -4 34 0 0 0 0 13 15 0,0 0 0 D 7 Fuddle Duddle Sei 46 2 1 3 -9 71 0 0 0 0 101 37 5,4 0 0 G 66 The Treebu Sei 30 0 1 1 0 14 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 22 Maria Sharapova Sei 8 0 1 1 0 16 0 0 0 0 5 5 0,0 0 0 G 32 Jésus Price Sei 31 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 25 *Hono Lulu Sei 1 0 0 0 -2 15 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 3 *Jean DeLaFontaine Sei 2 0 0 0 -2 2 0 0 0 0 3 3 0,0 0 0 F 28 *Hilo Bigisland Sei 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0,0 0 0 D 34 Kimberly Clark Sei 2 0 0 0 2 8 0 0 0 0 4 0 0.0 0 0 F 65 Viva Italia Sei 3 0 0 0 -1 22 0 0 0 0 0 3 0,0 0 0 F 55 *Don Drysdale Sei 3 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 2 2 0,0 0 0 D 16 Pan Demure Sei 3 0 0 0 0 6 0 0 0 0 5 4 0,0 0 0 G 19 *Chris Church Sei 5 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 35 *Hobart Tasmania Sei 4 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 1 0,0 0 0 G 1 *Cash Back Sei 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 11 *Rétéa Oahu Sei 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 0,0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Seigneurs Totals Sei 46 172 302 474 811 35 8 14 1 925 1327 13,0
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 1 *Cash Back Sei 5 189 6,67 2 2 0 0 21 95 ,779 0 0 32 Jésus Price Sei 31 1176 4,64 7 12 0 0 91 550 ,835 0 1 19 *Chris Church Sei 5 286 4,62 0 4 1 0 22 138 ,841 2 0 66 The Treebu Sei 30 1132 4,77 5 11 2 0 90 582 ,845 14 1 ------------------------------------------------------------------------------------ Seigneurs Totals Sei 46 2783 4,83 14 29 3 0 224 1365 ,836
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 17 Big Gab Sol 44 22 17 39 0 52 5 0 3 0 75 108 20,4 0 5 F 19 Pat O'Sullivan Sol 45 12 24 36 -6 47 2 0 3 0 61 109 11,0 0 0 F 14 David Amely Sol 45 19 16 35 -11 28 4 0 3 0 145 152 12,5 0 0 F 32 Pat Audet Sol 46 16 17 33 -8 21 2 0 0 0 8 115 13,9 0 0 F 51 Big Tom Sol 45 15 17 32 -5 12 4 0 1 0 26 122 12,3 3 3 D 15 Pierre-Marc Lambert Sol 45 0 30 30 -1 63 0 0 0 0 103 37 0,0 0 0 F 11 *Jeannot Néron Sol 40 14 12 26 -11 10 0 0 2 0 74 87 16,1 0 2 D 33 Eric Lindgren Sol 45 4 21 25 -6 38 0 0 1 0 144 51 7,8 0 1 D 43 Guy BasTyra Sol 45 2 22 24 -16 36 0 0 0 0 28 50 4,0 0 0 F 29 Marish Nikov Sol 44 12 11 23 5 24 3 0 1 0 45 77 15,6 0 0 F 21 Fred Cormier Sol 36 6 16 22 1 42 1 0 0 0 38 38 15,8 0 0 D 3 Big Matt Sol 42 0 19 19 0 39 0 0 0 0 79 22 0,0 0 0 D 5 Kat Dennings Sol 40 2 16 18 -3 72 1 0 0 0 20 42 4,8 0 0 F 7 Marco Allard Sol 46 6 8 14 -8 22 1 1 0 0 28 52 11,5 0 0 F 26 Gilles Régnier Sol 41 5 8 13 -1 74 1 1 0 0 83 63 7,9 0 0 D 4 *Denis Verreault Sol 22 4 8 12 6 30 0 0 0 0 53 41 9,8 0 0 F 13 Sam Pick Sol 12 5 5 10 3 16 0 0 0 0 8 23 21,7 0 0 F 24 *M.Voltaire Sol 24 8 1 9 5 59 0 0 2 0 9 26 30,8 0 0 D 34 Miss Manu Sol 46 0 8 8 -3 91 0 0 0 0 74 37 0,0 0 0 D 28 Camille Laurent Sol 4 0 3 3 -4 2 0 0 0 0 4 1 0,0 0 1 F 18 Jasmin Lavoie Sol 3 1 1 2 2 2 0 0 0 0 4 7 14,3 0 0 F 38 Ed Gein Sol 25 2 0 2 -6 12 0 0 1 0 28 24 8,3 1 1 F 60 Boris Vassilief Sol 39 2 0 2 -4 65 0 0 0 0 34 35 5,7 0 0 D 55 Pierre Fondiu Sol 4 0 1 1 -2 0 0 0 0 0 6 9 0,0 0 0 G 44 Bicks Collard Sol 22 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 37 *André Boily Sol 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 1 Phil Gaudreault Sol 41 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Sol-Air Totals Sol 46 157 281 438 859 24 2 17 0 1177 1328 11,8
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 37 *André Boily Sol 1 11 10,91 0 0 0 0 2 5 ,600 0 0 1 Phil Gaudreault Sol 41 2210 3,80 15 18 2 1 140 1077 ,870 0 0 44 Bicks Collard Sol 22 560 5,04 2 9 0 0 47 247 ,810 2 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Sol-Air Totals Sol 46 2781 4,08 17 27 2 1 189 1329 ,858
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 24 Kelly Manjaro Boy 46 25 26 51 -13 32 9 0 4 0 92 132 18,9 0 6 F 44 Lise Maltais Boy 45 16 26 42 -15 22 3 1 0 0 29 113 14,2 1 1 F 22 Laurence Maltais Boy 46 14 21 35 -19 51 4 0 2 0 44 104 13,5 0 0 F 13 Jocelyn Auclair Boy 46 17 13 30 -11 32 4 0 1 1 111 123 13,8 0 0 F 37 Martin Bernier Boy 37 18 9 27 -4 20 5 1 1 1 32 105 17,1 0 0 D 8 Émile Deschesne Boy 42 5 19 24 -18 12 1 0 0 0 33 95 5,3 1 2 D 58 Michel Forest Boy 42 2 18 20 -7 8 0 0 0 0 24 57 3,5 0 0 F 17 André Tremblay Boy 38 4 13 17 -11 33 1 0 0 1 71 44 9,1 0 0 F 23 *Jacques Roy Boy 14 5 11 16 -3 4 1 0 0 0 9 28 17,9 2 2 F 14 Régis Bergeron Boy 27 4 11 15 -3 4 1 0 2 0 4 30 13,3 0 1 D 50 Robert Legros Boy 38 0 15 15 -4 16 0 0 0 0 29 6 0,0 0 0 F 18 Arianne Maltais Boy 44 8 7 15 -17 4 2 0 1 0 39 67 11,9 2 2 D 3 Réjean Boily Boy 46 2 12 14 -7 32 0 0 0 0 72 31 6,5 0 0 D 2 Yan Corney Boy 46 2 12 14 -22 61 0 0 0 0 134 44 4,5 0 0 F 21 Éric Dupras Boy 40 6 7 13 -10 40 0 0 1 0 132 86 7,0 0 0 F 11 Jacques Boily Boy 46 2 9 11 -9 55 1 1 0 0 70 43 4,7 0 0 F 29 *Marc Gauvreau Boy 17 5 5 10 1 30 1 0 0 0 9 23 21,7 0 1 F 32 Juhliet Lehruh Boy 26 2 6 8 -2 6 1 0 0 0 0 17 11,8 1 2 D 15 Tony Truant Boy 46 2 6 8 -8 12 1 0 0 0 70 44 4,5 0 0 F 27 Leo Nardo Boy 9 1 4 5 -2 2 0 0 0 0 3 11 9,1 0 0 F 55 *Astro Physicien Boy 6 2 2 4 -6 2 1 0 0 0 4 8 25,0 0 1 F 30 *Patrice Robitaille Boy 11 2 2 4 -1 4 0 0 0 0 6 18 11,1 0 1 D 7 Renald Tremblay Boy 46 1 2 3 -13 28 0 0 0 0 87 47 2,1 0 0 F 53 Dominic Girard Boy 1 0 1 1 1 4 0 0 0 0 0 1 0,0 0 1 D 52 *Daniel Fortin Boy 2 1 0 1 0 4 0 0 0 0 3 3 33,3 0 0 F 19 *Luc Guérin Boy 4 0 1 1 -2 0 0 0 0 0 13 14 0,0 0 0 F 47 Jack Bauer Boy 8 0 1 1 -5 4 0 0 0 0 10 3 0,0 0 0 G 33 Martin Brother Boy 33 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 39 *Martin Desrosiers Boy 1 0 0 0 -2 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 46 *Mark Mills Boy 2 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 1 0 0.0 0 0 F 28 *Marcel Bilodeau Boy 3 0 0 0 -2 0 0 0 0 0 0 11 0,0 0 0 D 31 Jamey McCullouth Boy 4 0 0 0 -2 0 0 0 0 0 2 0 0.0 0 0 G 34 Merlin Perron Boy 30 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Boys Totals Boy 46 146 260 406 524 36 3 12 3 1133 1308 11,2
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 33 Martin Brother Boy 33 1439 3,92 6 14 4 0 94 667 ,859 0 1 34 Merlin Perron Boy 30 1341 3,85 6 15 1 0 86 602 ,857 0 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Boys Totals Boy 46 2780 3,88 12 29 5 0 180 1269 ,858
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS D 4 Kristopher McNabb Fro 46 4 45 49 5 16 1 0 1 1 105 68 5,9 0 0 F 22 Meco Gazella Fro 45 23 23 46 -5 30 5 3 3 0 24 110 20,9 0 1 F 24 Enrico Fernandez Fro 44 19 21 40 -10 16 6 0 1 0 32 111 17,1 0 0 F 30 Luis Espinoza Fro 39 17 20 37 5 18 5 0 3 0 5 95 17,9 0 4 F 13 James Frazer Fro 46 17 20 37 10 68 5 0 4 0 40 122 13,9 0 1 F 15 Joe McClain Fro 46 19 16 35 -2 24 9 0 2 0 92 123 15,4 1 1 D 37 William Gates Fro 45 2 31 33 6 62 1 0 1 0 247 32 6,3 0 0 F 41 Gregory Fox Fro 39 14 18 32 7 12 1 1 0 0 27 88 15,9 1 2 F 20 Von BisMarque Fro 46 16 16 32 1 41 2 0 2 0 26 71 22,5 0 0 F 16 Phillipe Armada Fro 45 3 28 31 5 92 0 0 0 0 68 41 7,3 0 0 F 69 Marty Saint-Louis Fro 43 12 18 30 1 46 3 1 1 0 28 81 14,8 0 0 D 35 Kariane Morais Fro 45 4 15 19 3 44 0 0 1 1 85 30 13,3 0 0 D 6 Alexander Baumgartner Fro 44 2 17 19 2 132 0 0 0 0 37 36 5,6 0 0 D 12 Alexandre Briand Fro 46 8 8 16 -7 34 5 0 2 0 41 126 6,3 0 0 F 29 Max Beckmann Fro 43 5 7 12 0 47 1 0 1 0 6 62 8,1 0 0 F 44 Alex Del Vekio Fro 23 5 4 9 5 18 3 0 1 0 7 29 17,2 0 0 F 36 Chris Viper Fro 38 5 1 6 2 17 2 0 1 0 6 31 16,1 0 0 F 50 Johan Gustafsson Fro 37 2 4 6 -5 14 0 0 0 0 0 17 11,8 0 0 D 7 *François Leroux Fro 14 0 4 4 1 2 0 0 0 0 0 12 0,0 0 0 F 71 *Marshall Bullock Fro 4 0 3 3 1 0 0 0 0 0 3 2 0,0 0 2 D 73 Mike Mercury Fro 46 0 3 3 -1 65 0 0 0 0 94 54 0,0 0 0 F 42 *Bobby Wagner Fro 3 1 0 1 0 0 0 0 0 0 2 5 20,0 0 0 F 56 *Chad Jones Fro 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0,0 0 0 G 64 Olivier Briand Fro 6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 39 Joey Bryant Fro 39 0 0 0 0 14 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 33 *Ryan Dipietro Fro 14 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Frontenac Totals Fro 46 178 322 500 814 49 5 24 2 975 1347 13,2
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 64 Olivier Briand Fro 6 117 3,59 0 0 0 0 7 56 ,875 0 0 33 *Ryan Dipietro Fro 14 634 3,97 4 6 0 0 42 326 ,871 2 0 39 Joey Bryant Fro 39 2030 3,34 20 12 4 1 113 888 ,873 14 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Frontenac Totals Fro 46 2781 3,50 24 18 4 1 162 1270 ,872
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 77 Félix Oliver Str 46 30 25 55 13 46 2 4 4 0 100 164 18,3 1 4 F 88 Tempérance Brennan Str 45 23 30 53 9 42 3 2 4 1 41 164 14,0 0 0 F 66 Seeley Booth Str 46 23 29 52 10 12 2 0 2 1 57 116 19,8 0 1 F 26 Lisbeth Salender Str 42 26 23 49 14 54 6 0 4 0 72 114 22,8 0 0 F 15 Starlett Johansson Str 43 16 25 41 2 36 3 0 0 0 17 105 15,2 0 0 F 76 Annie Dofinet Str 45 16 20 36 17 51 2 2 3 1 42 130 12,3 0 1 F 10 Blanche Neige Str 46 17 18 35 -8 58 5 1 3 0 62 106 16,0 0 0 D 19 Phanaeus Demon Str 46 1 24 25 9 59 0 0 0 0 90 40 2,5 0 0 F 23 Christian Laurin Str 44 2 22 24 9 42 1 0 0 0 47 42 4,8 0 0 F 78 Mona Moore Str 46 5 17 22 2 36 3 0 0 0 21 38 13,2 0 0 D 48 Annie Malle Str 46 3 17 20 23 49 0 1 2 0 143 28 10,7 2 2 D 27 Agestra Luzonica Str 45 6 12 18 6 48 1 1 1 0 89 62 9,7 0 0 F 14 Valérie Payne Str 32 5 9 14 -7 31 1 0 0 0 12 33 15,2 0 0 D 39 Fishand Ship Str 46 0 14 14 17 100 0 0 0 0 117 26 0,0 0 0 F 12 Saku Huggorm Str 46 5 6 11 -11 74 1 0 1 0 15 57 8,8 0 0 F 44 *Amanda Seyfried Str 10 3 6 9 -1 18 0 1 0 0 6 18 16,7 0 0 D 73 Ana Ivanovic Str 39 0 7 7 -5 20 0 0 0 0 26 36 0,0 0 0 D 9 Jessica Asba Str 42 2 5 7 -10 14 0 0 0 0 52 53 3,8 0 0 D 4 *Cairns Brisbane Str 11 0 6 6 -1 4 0 0 0 0 23 17 0,0 0 1 G 69 *Haley Bennett Str 30 0 2 2 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 68 Bert Hétu-Guay Str 41 1 1 2 2 2 0 0 1 0 2 4 25,0 0 0 D 11 *Marie Nhade Str 11 0 2 2 -7 14 0 0 0 0 8 9 0,0 0 0 F 38 Yéti Speedy Str 5 0 1 1 -1 2 0 0 0 0 1 3 0,0 0 0 G 41 Paule Hymair Str 29 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 20 *Dwayne Ozord Str 1 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 0 1 0,0 0 0 F 28 Josh Fortin Str 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 45 Nicole Back Str 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 24 *Sheldon Cooper Str 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Strikers Totals Str 46 184 322 506 814 30 12 25 3 1043 1366 13,5
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 41 Paule Hymair Str 29 1436 3,72 10 11 2 0 89 660 ,865 0 1 69 *Haley Bennett Str 30 1343 3,26 15 6 2 0 73 557 ,869 2 2 ------------------------------------------------------------------------------------ Strikers Totals Str 46 2779 3,50 25 17 4 0 162 1217 ,867
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 44 Al Legria Cal 45 27 31 58 17 18 3 1 2 0 81 152 17,8 3 3 F 41 Phil Ivey Cal 46 30 24 54 20 18 7 1 7 0 30 124 24,2 2 3 F 40 Marty-Jr. Shake Cal 46 18 31 49 9 6 4 0 5 0 65 94 19,1 0 6 F 17 Pete Jr. Erpann Cal 43 16 30 46 2 34 3 0 2 0 39 98 16,3 0 0 F 32 Take Kayak Cal 46 24 18 42 7 36 3 0 3 0 81 110 21,8 0 0 F 94 *Kremo Letchev Cal 46 20 22 42 3 6 4 0 2 0 23 134 14,9 0 0 F 58 Cam Asutra Cal 46 18 18 36 1 81 3 0 3 0 53 131 13,7 0 3 D 16 Captan Spikin Cal 46 2 29 31 12 76 0 0 1 0 99 45 4,4 0 3 D 54 Qi Dam Cal 45 2 27 29 -6 36 0 0 0 0 77 48 4,2 0 3 F 34 Mick Elangelo Cal 46 9 16 25 2 40 3 0 0 0 40 64 14,1 0 0 D 5 Rénata Boily Cal 45 3 19 22 17 10 0 0 0 1 54 75 4,0 0 0 F 26 Joe Kerr Cal 26 8 12 20 6 10 1 0 0 1 12 39 20,5 0 0 D 12 Mack Yavelick Cal 46 1 17 18 1 34 0 0 0 0 133 69 1,4 0 1 D 2 John Ackman Cal 44 2 15 17 8 33 1 0 0 0 29 34 5,9 0 0 F 36 Egwene Al'Vere Cal 23 2 11 13 -1 26 1 0 0 0 13 45 4,4 0 1 D 7 Phil Laak Cal 46 1 8 9 4 28 1 0 1 0 73 47 2,1 0 0 F 4 Thérèse Ponsable Cal 43 4 3 7 0 10 1 1 0 0 26 20 20,0 1 1 F 19 Harry Coe Cal 45 1 3 4 1 0 0 0 0 0 13 8 12,5 0 0 G 35 Al Aska Cal 41 0 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 48 Ben Altykill Cal 3 1 0 1 1 0 0 0 0 0 2 2 50,0 0 0 D 38 *John Ndege Cal 5 0 1 1 -2 6 0 0 0 0 1 3 0,0 0 0 F 24 Jay Nezis Cal 46 0 1 1 -2 2 0 0 0 0 9 8 0,0 0 0 F 49 *Sam Bah Cal 1 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 50 *Sam Picotte Cal 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 53 Les Otto Cal 1 0 0 0 1 0 0 0 0 0 2 1 0,0 0 0 G 42 Mo Bolduc Cal 18 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Calembour Totals Cal 46 189 338 527 510 35 3 26 2 955 1351 14,0
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 50 *Sam Picotte Cal 1 46 6,52 0 1 0 0 5 21 ,762 0 0 42 Mo Bolduc Cal 18 594 3,74 3 3 0 0 37 285 ,870 0 0 35 Al Aska Cal 41 2139 3,17 23 12 4 2 113 958 ,882 0 2 ------------------------------------------------------------------------------------ Calembour Totals Cal 46 2779 3,35 26 16 4 2 155 1264 ,877
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 21 Pepper Potts Bra 46 18 34 52 -2 32 2 0 3 0 53 101 17,8 1 1 F 3 Marc-Antoine Tremblay Bra 41 14 22 36 -6 33 6 1 3 0 24 83 16,9 0 0 F 51 Dany Ross Bra 44 14 22 36 -7 37 5 0 2 1 92 136 10,3 0 1 F 19 Alfred de Musset Bra 46 17 18 35 7 35 3 0 1 0 46 104 16,3 1 1 F 7 Francis Boily Bra 39 15 19 34 -1 22 6 0 5 0 45 95 15,8 1 1 D 12 René Descartes Bra 44 6 28 34 -1 55 0 0 2 0 28 60 10,0 0 1 F 37 M. Molière Bra 45 13 19 32 14 22 2 1 3 0 54 90 14,4 0 0 D 11 Francois Pétel Bra 46 3 29 32 10 43 1 0 1 0 127 55 5,5 0 1 F 23 Bernie Downey Bra 45 14 16 30 6 55 4 0 3 0 34 83 16,9 0 0 F 1 Cassandra Tremblay Bra 46 18 11 29 -8 22 4 1 3 0 34 85 21,2 1 1 D 13 Alfred de Vigny Bra 45 3 19 22 -5 52 0 0 0 0 55 45 6,7 0 1 D 15 *John Dolmayan Bra 44 3 17 20 16 24 0 0 0 0 69 38 7,9 0 1 D 46 André Trudel Bra 45 2 18 20 -2 59 0 0 0 0 119 23 8,7 0 0 D 6 Skippy Aussie Bra 46 6 11 17 -10 22 4 0 2 0 30 71 8,5 0 0 F 9 Honoré de Balzac Bra 45 9 7 16 7 17 1 0 0 0 76 57 15,8 0 0 F 41 Byron Allen Bra 31 6 9 15 -4 12 0 1 0 0 45 40 15,0 1 1 F 53 Harlan Coben Bra 46 7 5 12 6 0 0 0 0 1 12 15 46,7 0 1 D 4 Var Ekaï Bra 45 4 7 11 -3 38 0 0 0 0 52 45 8,9 0 0 F 17 *François Rabelais Bra 7 1 1 2 -1 0 0 0 1 0 0 3 33,3 0 0 F 27 *Jean-Jacques Rousseau Bra 3 1 0 1 0 0 0 0 0 0 1 1 100,0 0 0 F 55 *Christian Denis Bra 1 0 1 1 -1 2 0 0 0 0 3 1 0,0 0 1 G 42 Alex Beauchesne Bra 17 0 1 1 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 24 Tony Boily Bra 1 0 0 0 0 12 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 25 *André Maurois Bra 4 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 1 0,0 0 0 F 26 Thad D'Merde Bra 7 0 0 0 3 0 0 0 0 0 1 1 0,0 0 0 F 16 Anastasia Myskina Bra 16 0 0 0 -7 4 0 0 0 0 2 8 0,0 0 0 G 30 M. DeLaRochefoucauld Bra 39 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Braves Totals Bra 46 174 314 488 606 38 4 29 2 1002 1241 14,0
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 30 M. DeLaRochefoucauld Bra 39 2151 3,46 22 10 4 1 124 1029 ,879 4 0 42 Alex Beauchesne Bra 17 634 2,84 7 2 1 0 30 319 ,906 2 1 ------------------------------------------------------------------------------------ Braves Totals Bra 46 2785 3,32 29 12 5 1 154 1348 ,886
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 16 Miles Perhower Hit 46 23 25 48 16 4 4 0 5 0 20 111 20,7 2 2 F 65 Talon Achille Hit 45 19 28 47 12 10 5 0 3 0 45 121 15,7 2 2 F 21 Dédé Boily Hit 44 26 18 44 0 46 9 0 3 0 87 144 18,1 0 2 F 20 Louis Cypher Hit 46 11 29 40 7 38 3 1 2 0 26 94 11,7 0 2 F 35 Chris Ferguson Hit 44 18 16 34 0 48 3 1 5 0 36 120 15,0 0 0 F 14 Steve Shot Hit 46 11 19 30 9 8 1 0 0 0 83 121 9,1 1 4 D 3 Peter Preiser Hit 45 3 22 25 3 30 1 0 0 0 33 51 5,9 0 0 F 36 Robby Smith Hit 46 7 17 24 8 20 0 0 0 0 17 78 9,0 0 0 D 13 Paul Coffee Hit 44 3 20 23 2 17 1 1 0 0 153 40 7,5 0 1 D 22 John Rafalski Hit 42 4 18 22 9 16 0 0 0 0 49 40 10,0 0 0 F 52 Sunny Eclipse Hit 45 11 9 20 2 84 1 0 2 0 52 75 14,7 0 0 D 49 Chris Rodriguez Hit 41 2 18 20 8 50 0 0 0 0 73 47 4,3 0 1 F 12 Bill Dozer Hit 43 10 8 18 5 71 2 0 1 1 29 47 21,3 0 2 D 2 Eric Desentrees Hit 45 3 11 14 4 14 1 0 0 0 27 26 11,5 0 0 D 34 Dunkin Donuts Hit 45 1 12 13 9 30 0 0 0 0 76 38 2,6 0 0 F 31 Dan Harrington Hit 46 6 5 11 7 64 0 0 0 0 124 39 15,4 0 0 F 27 Phil Fortin Hit 46 2 8 10 -3 12 0 0 1 0 15 22 9,1 1 1 F 5 Sean Bates Hit 44 4 4 8 -5 6 2 0 1 0 23 47 8,5 0 2 D 41 *Itar Lamop Hit 10 1 4 5 3 6 0 0 0 0 20 10 10,0 0 0 G 1 Leo Ikeda Hit 36 0 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 28 Wik Ipedia Hit 4 0 1 1 -5 21 0 0 0 0 4 5 0,0 0 1 D 15 *Craig LuDwig Hit 1 0 0 0 1 0 0 0 0 0 2 0 0.0 0 0 F 10 Tim Morton Hit 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 18 Elise Fur Hit 2 0 0 0 -2 2 0 0 0 0 0 3 0,0 0 0 F 9 *Joe ThePlummer Hit 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0.0 0 0 F 40 Mike MacFee Hit 5 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 11 0,0 0 0 G 53 *Fire Wall Hit 17 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Hitmen Totals Hit 46 165 294 459 597 33 3 23 1 1000 1290 12,8
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 1 Leo Ikeda Hit 36 1987 3,20 18 15 1 4 106 874 ,879 0 2 53 *Fire Wall Hit 17 787 2,97 5 5 2 0 39 361 ,892 0 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Hitmen Totals Hit 46 2774 3,14 23 20 3 4 145 1235 ,883
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 89 Erik Winter Gno 44 16 37 53 6 48 4 1 1 1 78 111 14,4 0 4 F 19 Billy "The" Kid Gno 46 24 20 44 10 32 1 0 6 0 109 96 25,0 0 0 F 29 Michael Scofield Gno 45 19 17 36 -23 31 9 1 1 0 67 113 16,8 0 0 F 47 David Palmer Gno 44 18 18 36 5 70 3 1 2 0 32 87 20,7 0 0 D 6 Muc Lartin Gno 45 6 27 33 9 53 1 0 0 0 59 61 9,8 0 0 D 7 Jack Shephard Gno 45 4 29 33 -2 63 0 0 0 0 76 60 6,7 0 0 F 54 Bobby Pendragon Gno 43 12 17 29 -15 16 4 0 2 0 28 82 14,6 0 0 F 2 Stefan Bert Gno 46 10 18 28 -21 76 3 0 1 0 70 95 10,5 0 0 F 21 *Jack Carter Gno 42 9 16 25 -2 48 0 0 2 0 61 51 17,6 0 0 F 17 Dean Dynamite Gno 43 9 15 24 -19 34 4 0 2 0 57 103 8,7 0 3 F 28 Adam West Gno 46 9 12 21 -1 133 0 2 1 0 31 58 15,5 2 2 D 20 Lee Adama Gno 39 7 10 17 -13 67 1 0 0 0 24 55 12,7 0 0 D 12 John Dillinger Gno 46 4 13 17 -4 15 1 0 0 0 46 67 6,0 0 1 D 26 Nathan Petrelli Gno 43 2 9 11 -22 78 0 0 1 0 26 39 5,1 0 0 D 11 Bad Ass Ash Gno 44 2 9 11 -17 52 0 0 0 0 61 39 5,1 0 1 F 24 Savio Véga Gno 46 4 6 10 -4 6 1 0 0 0 6 23 17,4 0 0 F 23 Wynn Fenwick Gno 46 5 3 8 -8 12 2 0 0 0 23 46 10,9 1 1 F 34 Roland O'Gilead Gno 20 2 6 8 -2 16 0 0 0 0 10 21 9,5 0 1 D 51 *Wile-E. Coyote Gno 10 2 2 4 -5 16 2 0 0 0 25 9 22,2 1 1 F 4 William Adama Gno 15 1 2 3 0 2 0 1 0 0 4 18 5,6 0 0 F 36 *Jambo Bwana Gno 41 1 2 3 -5 10 1 0 1 0 5 8 12,5 0 0 F 10 *Arthur Pendragon Gno 3 2 0 2 -2 8 2 0 0 0 2 5 40,0 1 1 G 53 Tuc Marlin Gno 38 0 2 2 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 30 Austin Powers Gno 24 0 2 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 13 *Andre Karmov Gno 2 0 1 1 1 4 0 0 0 0 5 4 0,0 0 0 F 41 Pavel Davydov Gno 1 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 62 *Henry Deacon Gno 1 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 37 Patrick Bernier Gno 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 35 Leath Hedger Gno 5 0 0 0 0 4 0 0 0 0 1 2 0,0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Gnomes Totals Gno 46 168 293 461 896 39 6 20 1 906 1253 13,4
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 37 Patrick Bernier Gno 1 9 6,67 0 0 0 0 1 3 ,667 0 0 30 Austin Powers Gno 24 828 4,64 2 8 2 0 64 435 ,853 0 2 53 Tuc Marlin Gno 38 1950 3,82 17 15 2 0 124 970 ,872 2 2 ------------------------------------------------------------------------------------ Gnomes Totals Gno 46 2787 4,07 19 23 4 0 189 1408 ,866
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 47 Trandbert Deltru Red 44 14 39 53 -1 60 4 1 0 0 51 96 14,6 0 0 F 12 Terence Hill Red 46 21 24 45 -15 107 7 1 0 0 183 157 13,4 3 3 F 51 Wilbrod Lafortune Red 39 14 21 35 -11 49 3 1 4 0 39 113 12,4 0 0 D 5 André Marcou Red 45 1 31 32 -15 57 1 0 0 0 109 36 2,8 0 0 F 60 Tony Delmonte Red 45 14 16 30 -10 34 4 0 2 0 19 79 17,7 0 0 F 13 Bud Spencer Red 41 15 14 29 -6 83 1 0 2 0 85 89 16,9 0 1 D 19 PeeKay Subberban Red 45 3 26 29 -4 47 0 0 1 0 103 43 7,0 1 1 D 56 Guanani Sanchez Red 39 1 25 26 -1 12 0 0 0 0 28 54 1,9 0 1 F 26 Phil Bergeron Red 42 21 3 24 0 51 5 0 0 0 20 85 24,7 0 0 D 77 Dirk Diggler Red 40 3 18 21 -3 33 1 0 0 0 56 66 4,5 0 0 F 10 Yrestes A. Hamilton Red 45 8 11 19 -18 35 1 0 0 0 58 51 15,7 0 0 D 14 Steph Cote Red 10 4 5 9 1 15 0 0 0 0 4 16 25,0 0 3 F 55 *Dean Winchester Red 18 2 7 9 -6 8 1 0 0 0 2 25 8,0 0 0 F 28 *Odla TheRabbit Red 40 2 5 7 -9 14 0 0 1 1 29 22 9,1 0 0 F 73 Jack TheRipper Red 44 2 4 6 -19 72 0 0 0 0 61 40 5,0 0 0 F 18 Ice Capades Red 44 1 5 6 -10 95 0 0 0 0 8 22 4,5 0 1 D 22 JayEff Lurette Red 33 1 4 5 -15 97 1 0 0 0 1 13 7,7 0 0 F 53 *Chris Bale Red 3 4 0 4 3 0 2 0 1 0 2 11 36,4 0 0 D 58 *Hippolyte Lafontaine Red 20 1 3 4 -7 42 0 0 0 0 10 9 11,1 0 0 D 23 Johny Knoxville Red 13 0 3 3 -1 8 0 0 0 0 30 5 0,0 0 0 D 8 *King Pin Red 16 0 3 3 -19 34 0 0 0 0 4 18 0,0 0 0 F 9 *Ceben Korrek Red 2 1 1 2 1 0 0 0 0 0 3 4 25,0 1 1 F 4 Karolina Sprem Red 9 1 1 2 -2 2 0 0 0 0 3 2 50,0 0 1 F 7 Jean Coutu Red 5 0 2 2 -1 2 0 0 0 0 4 4 0,0 0 0 F 11 *Alain Smith Red 3 1 0 1 1 0 1 0 0 0 3 7 14,3 0 0 F 48 *Pops Cicles Red 6 1 0 1 1 6 0 0 0 0 0 3 33,3 0 0 F 27 *Marteau Pilon Red 40 1 0 1 -1 51 0 0 0 0 9 13 7,7 0 0 D 17 *Pat Lessard Red 5 0 1 1 2 0 0 0 0 0 14 4 0,0 0 0 F 67 *Willy Ankora Red 6 0 1 1 -5 6 0 0 0 0 7 12 0,0 0 0 G 1 *Keith Petrovitchy Red 26 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 2 *Joe Lenragé Red 2 0 0 0 2 4 0 0 0 0 1 3 0,0 0 0 G 57 Charles Manson Red 22 0 0 0 0 6 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 21 *Alexi Yaimecéline Red 1 0 0 0 -1 6 0 0 0 0 1 0 0.0 0 0 D 20 *Lee Van Cleef Red 2 0 0 0 -3 0 0 0 0 0 2 1 0,0 0 0 D 49 *Brad Thislava Red 8 0 0 0 -1 4 0 0 0 0 7 5 0,0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Red Devils Totals Red 46 137 273 410 1044 32 3 11 1 956 1108 12,4
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 1 *Keith Petrovitchy Red 26 1248 4,33 8 13 1 0 90 636 ,858 4 0 57 Charles Manson Red 22 654 4,50 1 7 0 0 49 352 ,861 6 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Red Devils Totals Red 46 1902 4,38 12 32 2 0 139 988 ,859
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 46 Arianne Gauthier Our 46 23 22 45 -31 2 12 0 4 0 98 153 15,0 0 1 F 39 James Van Allen Our 46 19 25 44 -9 21 7 0 5 0 26 105 18,1 0 3 F 25 Rita Légaré Our 42 14 30 44 -7 7 3 0 3 0 56 82 17,1 0 0 F 8 Anthony Gauthier Our 45 16 21 37 -16 46 7 1 2 0 125 113 14,2 0 2 F 34 Nick Eppick Our 46 12 17 29 -12 14 4 2 0 0 26 94 12,8 0 0 F 36 Marcel Nolet Our 39 9 18 27 -20 6 1 0 1 0 47 70 12,9 1 1 D 2 *Jean-Pierre Gauthier Our 37 7 20 27 -8 36 2 0 1 0 20 46 15,2 0 0 D 7 Josée Bouchard Our 46 5 22 27 -26 14 1 0 0 0 60 67 7,5 0 0 F 16 *Valérie Gauthier Our 45 9 13 22 -2 2 5 0 0 0 38 78 11,5 1 3 D 9 Mireille Gauthier Our 46 3 18 21 -4 12 0 0 0 0 34 45 6,7 0 1 F 33 Jennifer Harms Our 46 3 17 20 6 60 0 0 1 0 140 55 5,5 0 1 F 78 *Karine Provencher Our 46 6 13 19 -14 19 0 0 1 0 20 60 10,0 0 0 D 23 Linda Tria Our 44 8 7 15 -6 14 1 0 0 0 70 59 13,6 0 0 D 20 Sammy Farha Our 46 5 8 13 -23 18 1 1 0 0 57 92 5,4 0 0 D 18 Ghislain Basque Our 41 3 8 11 -12 23 1 1 1 0 20 64 4,7 1 1 F 12 Dan Bisaillon Our 39 3 6 9 3 29 0 0 0 0 40 41 7,3 0 0 F 26 Francine Légaré Our 41 3 6 9 -2 14 0 1 1 0 19 46 6,5 0 0 D 13 *Marie Hachi Our 7 3 3 6 4 7 0 0 0 1 20 17 17,6 1 6 F 21 Patrick Kenzie Our 39 3 3 6 -4 14 0 0 0 0 10 26 11,5 0 0 F 44 *Pierre-Luc Gauthier Our 2 1 0 1 -1 0 0 0 0 0 1 2 50,0 0 0 F 50 Jérome Hovington Our 5 0 1 1 0 4 0 0 0 0 3 3 0,0 0 0 F 73 *Anik Raiche Our 10 1 0 1 -11 6 0 0 0 0 10 16 6,3 0 0 F 15 *Jean-Pierre Danvoye Our 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5 0,0 0 0 D 10 Yarive Attemps Our 3 0 0 0 -2 12 0 0 0 0 1 0 0.0 0 0 F 87 *Magella Gauthier Our 3 0 0 0 0 9 0 0 0 0 0 3 0,0 0 0 D 40 *Sylvie Blanchard Our 5 0 0 0 -1 4 0 0 0 0 16 3 0,0 0 0 F 45 *Père Venche Our 5 0 0 0 -1 7 0 0 0 0 3 6 0,0 0 0 D 14 I. Ixion Our 6 0 0 0 0 2 0 0 0 0 4 3 0,0 0 0 G 43 Noël Gauthier Our 23 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 29 Éric Tousignant Our 35 0 0 0 0 5 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Ours Polai Totals Our 46 156 278 434 407 45 6 20 1 965 1354 11,5
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 43 Noël Gauthier Our 23 1043 3,57 6 7 0 0 62 472 ,869 0 0 29 Éric Tousignant Our 35 1736 3,80 14 15 4 0 110 775 ,858 5 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Ours Polai Totals Our 46 2779 3,71 20 22 4 0 172 1247 ,862
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 51 Jeanné Ralle-Bolle Lio 46 17 42 59 15 36 3 0 0 0 34 101 16,8 1 4 F 46 Stéphane Bédard Lio 46 22 27 49 2 49 6 0 4 1 63 146 15,1 0 2 F 64 Mike Ludano Lio 43 24 21 45 3 10 5 0 6 0 44 126 19,0 0 2 F 71 Drew Néron Lio 44 23 21 44 8 41 4 0 3 0 87 127 18,1 4 4 F 23 Maxime Chattam Lio 45 21 18 39 2 51 5 1 3 0 50 121 17,4 0 0 F 65 Denis Mercure Lio 46 11 28 39 0 28 1 0 0 0 24 105 10,5 1 2 F 17 Sara Boily Lio 46 19 19 38 4 16 3 0 1 0 18 96 19,8 0 0 F 24 Ben London Lio 46 13 24 37 -1 32 1 2 1 0 44 101 12,9 0 0 F 35 Todd Féraille Lio 46 20 14 34 10 30 4 1 5 0 97 124 16,1 0 0 D 19 Hiro Nakamura Lio 44 2 31 33 11 34 0 0 1 0 80 41 4,9 0 1 D 52 Jean Racine Lio 45 4 23 27 -1 20 0 0 0 0 34 51 7,8 0 1 D 13 Todd Brunson Lio 42 2 21 23 -2 8 1 0 0 0 86 31 6,5 0 0 D 6 Paul Heece Lio 46 4 11 15 16 27 0 0 0 0 79 56 7,1 0 0 D 50 Rachel Nolet Lio 45 1 12 13 4 48 0 0 0 0 74 39 2,6 0 0 D 45 Mat Garde Lio 45 2 7 9 0 37 0 0 1 0 65 39 5,1 0 0 F 33 Nicolas Lopez Lio 28 3 4 7 0 14 1 0 1 0 4 16 18,8 0 0 F 3 Yvon Bouillon Lio 20 1 4 5 0 8 0 0 0 0 6 10 10,0 0 0 F 15 Lucie Thibodeau Lio 45 1 3 4 0 6 0 0 0 0 22 14 7,1 0 0 G 43 Serj Tankian Lio 36 0 2 2 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 22 Bart Simpson Lio 1 1 0 1 2 0 0 0 0 0 1 3 33,3 1 1 F 31 *Gavin Smith Lio 1 1 0 1 0 0 1 0 0 0 1 3 33,3 1 1 F 41 *Fabian Montague Lio 1 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 1 0,0 0 1 D 16 *Fred Brazeau Lio 5 0 1 1 2 4 0 0 0 0 4 1 0,0 0 0 G 49 Gary Bennett Lio 33 0 1 1 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 37 Meo Bougon Lio 44 0 1 1 -1 4 0 0 0 0 2 6 0,0 0 0 F 11 *Hugo Lambert Lio 1 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 1 3 0,0 0 0 D 40 Lee Monad Lio 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 20 Bubba Rogowski Lio 6 0 0 0 1 2 0 0 0 0 2 2 0,0 0 0 G 39 Harry Zona Lio 11 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Lions Totals Lio 46 192 336 528 511 35 4 26 1 922 1363 14,1
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 43 Serj Tankian Lio 36 1744 3,68 13 15 2 0 107 817 ,869 2 2 49 Gary Bennett Lio 33 1567 4,14 13 12 2 0 108 772 ,860 2 1 39 Harry Zona Lio 11 332 4,34 3 2 0 0 24 153 ,843 2 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Lions Totals Lio 46 3643 3,94 26 17 3 0 239 1742 ,863
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 13 Axel Errey Chi 46 21 32 53 1 26 4 0 0 2 84 101 20,8 2 2 F 29 Corey Manning Chi 46 28 16 44 6 14 5 1 3 0 27 129 21,7 0 2 F 40 David Mustang Chi 43 9 35 44 9 84 2 1 0 0 107 69 13,0 0 1 F 62 Tom Dwan Chi 40 12 31 43 0 8 0 0 3 0 76 96 12,5 0 0 F 31 Joe Cada Chi 45 20 22 42 16 23 3 0 3 0 100 122 16,4 0 0 F 17 Daniel Negreanu Chi 45 17 22 39 14 28 3 0 4 0 110 101 16,8 0 0 D 6 Phil Hellmuth Chi 46 6 32 38 -1 18 0 0 0 0 31 69 8,7 0 2 D 24 Richius Vantran Chi 38 3 32 35 27 24 0 0 0 0 24 68 4,4 0 0 F 35 Mike Hackem Chi 43 20 14 34 11 53 4 0 2 0 15 94 21,3 0 0 D 49 Mike Matusow Chi 45 5 27 32 17 92 1 0 0 0 52 66 7,6 0 0 F 47 Men Nguyen Chi 43 15 15 30 4 56 1 0 2 0 67 70 21,4 0 0 F 7 Harry Sonford Chi 31 12 16 28 -5 27 4 0 0 0 16 63 19,0 0 0 D 61 Bertrand Grospellier Chi 44 2 16 18 -1 31 1 0 0 0 56 48 4,2 0 0 F 9 Antonio Esfandiari Chi 46 8 9 17 3 37 0 1 2 0 43 45 17,8 0 0 F 15 Michael Mizrachi Chi 35 4 10 14 1 18 1 0 2 0 26 43 9,3 0 0 D 45 Randy Lucas Chi 38 0 11 11 19 14 0 0 0 0 106 23 0,0 0 0 F 22 *Jeff Lisandro Chi 32 3 4 7 -3 34 1 0 0 0 6 29 10,3 0 0 D 25 Buddy Fillion Chi 32 2 5 7 -2 56 1 0 0 0 9 57 3,5 0 2 D 1 Sandy Killau Chi 43 1 5 6 4 78 0 0 0 0 68 19 5,3 0 0 F 18 *Viktor Bloom Chi 38 3 2 5 -4 23 0 1 0 0 17 19 15,8 0 0 F 53 Matz Nazlund Chi 5 1 0 1 -1 2 0 0 0 0 0 2 50,0 0 0 G 30 Greg Raymer Chi 25 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 37 Gus Hansen Chi 39 0 1 1 0 18 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 27 Eric Cajelais Chi 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0,0 0 0 D 68 *Ray Getton Chi 1 0 0 0 -2 0 0 0 0 0 1 0 0.0 0 0 D 11 Yfesse Dansledash Chi 3 0 0 0 -2 0 0 0 0 0 3 0 0.0 0 0 F 42 *François Bélanger Chi 4 0 0 0 1 2 0 0 0 0 3 3 0,0 0 0 F 4 Howard Lederer Chi 5 0 0 0 -3 6 0 0 0 0 8 4 0,0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Chiefs Totals Chi 46 192 358 550 772 31 4 21 2 1055 1341 14,3
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 30 Greg Raymer Chi 25 881 4,02 4 7 3 1 59 464 ,873 0 1 37 Gus Hansen Chi 39 1910 3,55 17 11 4 1 113 950 ,881 18 1 ------------------------------------------------------------------------------------ Chiefs Totals Chi 46 2791 3,70 21 18 7 2 172 1414 ,878
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 7 Peeper Cayen Gri 46 22 32 54 12 36 5 0 2 0 35 122 18,0 0 5 F 28 Alexis Balance Gri 46 20 29 49 -1 2 7 0 3 0 81 128 15,6 1 1 F 2 Diesel LaJetta Gri 46 26 19 45 -3 17 4 0 5 0 86 139 18,7 0 0 F 87 Sydney MaGuzzo Gri 43 18 26 44 6 18 4 0 4 0 65 111 16,2 0 1 F 48 Théo Fleury Gri 45 19 25 44 9 47 8 0 1 0 33 136 14,0 1 4 F 53 Olivier Pariseau Gri 38 13 27 40 2 12 2 0 4 0 33 75 17,3 0 0 F 17 Tatoovu Luan Gri 46 18 11 29 6 22 6 1 2 0 34 102 17,6 0 0 D 18 Steven Scotty Gri 46 1 26 27 9 43 0 0 0 0 185 48 2,1 0 1 F 22 Tony-G Stark Gri 36 6 16 22 9 0 0 0 0 0 54 61 9,8 0 0 D 14 Ytatend Alignebleu Gri 42 4 18 22 -3 38 2 0 0 0 121 61 6,6 0 0 D 38 Justin Hammer Gri 46 3 17 20 5 24 2 0 0 0 90 47 6,4 0 0 D 19 Sheldon Supershot Gri 43 5 14 19 8 37 1 0 2 1 72 62 8,1 0 1 D 9 DJBlack Panther Gri 46 3 11 14 13 20 0 0 0 0 70 29 10,3 0 0 F 55 Bruce Joy Gri 27 4 9 13 1 13 2 0 1 0 9 20 20,0 0 1 F 61 Stevie Why Gri 46 7 6 13 -4 40 0 1 1 1 2 45 15,6 1 1 F 25 *Pole Pole Gri 40 4 8 12 7 9 0 0 2 1 10 25 16,0 1 1 D 51 Math Charger Gri 46 4 8 12 3 27 0 1 0 0 121 56 7,1 0 0 F 11 Moe Szyslack Gri 38 0 10 10 6 20 0 0 0 0 47 26 0,0 0 0 F 10 Mathieu Fortier Gri 29 2 7 9 1 6 0 0 0 0 2 28 7,1 0 0 G 31 Jen Riz Gri 37 0 4 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 64 *Rahan Dentcroche Gri 3 2 0 2 -1 4 0 0 0 0 4 5 40,0 2 2 D 37 Sexa Peele Gri 9 0 2 2 1 4 0 0 0 0 0 7 0,0 0 1 D 47 *Mathieu Duran Gri 1 0 0 0 -1 2 0 0 0 0 0 2 0,0 0 0 F 8 *Jimmy Dibbs Gri 3 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 0 1 0,0 0 0 G 1 Bombus Monticola Gri 20 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Grippli's Totals Gri 46 181 325 506 443 43 3 27 3 1154 1336 13,5
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 31 Jen Riz Gri 37 1934 3,35 23 9 2 0 108 861 ,875 0 4 1 Bombus Monticola Gri 20 847 3,05 5 4 3 0 43 381 ,887 2 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Grippli's Totals Gri 46 2781 3,26 28 13 5 0 151 1242 ,878
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 20 Alexandra Obitchskin Jaz 45 36 33 69 20 24 9 1 4 0 35 141 25,5 1 15 F 10 Hakuna Matata Jaz 45 16 35 51 20 65 6 1 1 1 26 105 15,2 1 1 F 36 David Junior Jaz 39 25 20 45 12 46 4 0 6 0 40 113 22,1 1 2 D 88 Arkadi Renko Jaz 46 1 41 42 6 46 1 0 0 0 36 64 1,6 0 0 F 18 Jason Kruger Jaz 45 17 22 39 3 32 3 1 4 0 96 130 13,1 1 5 F 57 Todd Lachance Jaz 43 22 15 37 18 22 5 0 2 0 36 105 21,0 0 0 F 35 Sam Rock Jaz 43 14 19 33 -3 2 3 0 2 1 21 78 17,9 0 2 D 6 Éric Dion Jaz 46 10 20 30 12 28 4 0 1 0 74 125 8,0 0 2 D 11 Olivier Peterson Jaz 41 3 25 28 5 24 1 0 0 0 22 78 3,8 0 1 F 25 Ricky Cotton Jaz 46 7 18 25 7 2 0 0 1 0 69 79 8,9 0 0 F 8 *Victor Hugo Jaz 32 6 13 19 4 4 0 1 1 0 45 38 15,8 0 1 D 4 Bobby Bouillon Jaz 41 3 14 17 3 107 1 0 0 0 54 53 5,7 0 2 D 2 Butch Trudel Jaz 45 4 12 16 9 55 1 0 2 0 83 51 7,8 0 0 F 33 Brokeback Montain Jaz 46 6 6 12 6 17 1 1 0 0 22 47 12,8 0 0 D 31 Guy A. GeBave Jaz 46 5 7 12 1 54 0 2 0 0 21 43 11,6 0 0 F 30 Caroline Dufour Jaz 45 3 8 11 -15 24 2 0 1 0 43 50 6,0 0 0 F 51 Rocky Montain Jaz 44 3 6 9 -2 10 1 0 0 0 56 28 10,7 0 0 D 12 Stil Splendidum Jaz 15 2 5 7 8 2 0 0 1 0 18 15 13,3 0 0 F 9 Alex Bolduc Jaz 41 3 2 5 -5 4 0 0 0 0 8 20 15,0 0 0 F 3 Alex Trudel Jaz 2 1 1 2 0 0 0 0 1 0 1 3 33,3 1 2 D 22 Louis Lespérance Jaz 13 0 2 2 -6 6 0 0 0 0 7 1 0,0 0 1 G 5 Kevin Faubert Jaz 33 0 1 1 0 14 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 17 Chrétien de Troyes Jaz 4 0 1 1 0 2 0 0 0 0 1 1 0,0 0 0 F 27 *Canonball Aderley Jaz 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 26 Sue Ave Jaz 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0.0 0 0 G 34 Ray Starfish Jaz 18 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 44 Mike Rosoft Jaz 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 G 1 Mala Wi Jaz 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 46 *Joe Bine Jaz 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 60 *Mad Maxx Jaz 6 0 0 0 1 0 0 0 0 0 3 2 0,0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Jazz Totals Jaz 46 187 326 513 592 42 7 27 2 819 1370 13,6
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 1 Mala Wi Jaz 4 141 5,53 0 2 0 0 13 70 ,814 0 0 34 Ray Starfish Jaz 18 813 2,73 11 3 0 0 37 348 ,894 2 0 5 Kevin Faubert Jaz 33 1829 3,44 14 12 4 0 105 860 ,878 14 1 ------------------------------------------------------------------------------------ Jazz Totals Jaz 46 2783 3,34 25 17 4 0 155 1278 ,879
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 52 Ronces Valles Mou 46 11 30 41 -10 67 3 0 1 0 74 92 12,0 0 4 F 15 Sergio Lepino Mou 45 18 21 39 -3 99 6 2 0 2 33 106 17,0 2 2 F 20 *Bugs Bunny Mou 45 17 18 35 -9 114 4 0 3 0 68 102 16,7 0 0 F 10 Milhouse Van Houten Mou 46 19 15 34 -10 35 4 0 3 0 50 82 23,2 2 2 F 57 *Tony Guoga Mou 44 18 15 33 -6 74 4 0 1 0 73 86 20,9 0 2 F 41 *Carl Larouche Mou 45 14 11 25 -5 41 4 0 2 0 28 98 14,3 0 0 F 37 *Pépé Leputois Mou 39 3 22 25 -2 16 1 0 0 0 40 72 4,2 1 1 D 18 Cizur Menor Mou 40 3 20 23 1 69 0 0 0 0 31 72 4,2 0 3 D 33 Stephen Theplumber Mou 46 3 20 23 -12 40 0 1 0 0 13 36 8,3 0 1 D 24 Ivan Drago Mou 40 3 15 18 -3 96 0 0 1 0 116 76 3,9 0 2 F 48 Daniel Robert Mou 45 11 5 16 -7 28 3 2 1 0 45 76 14,5 0 0 F 56 Kang Gouroux Mou 46 6 10 16 -6 34 1 2 0 0 34 44 13,6 1 1 D 14 Larra Soana Mou 46 2 12 14 -15 107 1 1 1 0 28 44 4,5 0 1 D 2 Bur Guet Mou 45 0 13 13 -8 96 0 0 0 0 23 38 0,0 0 1 D 6 Max Payne Mou 46 6 7 13 3 26 2 1 1 0 127 44 13,6 1 1 F 11 Guy Lambert Mou 42 4 8 12 -12 145 0 0 0 1 16 54 7,4 0 0 F 8 *Docteur Doom Mou 22 4 5 9 2 6 1 0 1 0 41 21 19,0 0 1 F 50 Notso Prepared Mou 42 4 5 9 -9 71 0 1 0 0 56 34 11,8 0 1 F 29 Alto deOrro Mou 21 6 2 8 -8 14 1 1 1 1 5 19 31,6 0 0 F 4 T. Theia Mou 26 2 6 8 7 24 1 0 0 0 19 25 8,0 0 1 G 34 Freddy Deeb Mou 43 0 2 2 0 4 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 30 Rodrigue Gilbert Mou 3 1 0 1 0 12 0 0 0 0 2 3 33,3 0 0 G 36 Charles d'Orléans Mou 21 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 49 *Pépé LePew Mou 1 0 0 0 0 5 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 39 *Pat Adam Mou 2 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 3 Hindi Urdu Mou 4 0 0 0 -2 4 0 0 0 0 2 3 0,0 0 0 F 7 *Gerry Anderson Mou 4 0 0 0 -1 14 0 0 0 0 1 3 0,0 0 0 F 16 *Paul Marcotte Mou 6 0 0 0 2 2 0 0 0 0 2 2 0,0 0 0 D 38 Bulck Logan Mou 8 0 0 0 -3 25 0 0 0 0 5 12 0,0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Moufettes Totals Mou 46 155 263 418 1272 36 11 16 4 932 1244 12,5
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 36 Charles d'Orléans Mou 21 636 5,38 2 6 2 0 57 305 ,813 0 1 34 Freddy Deeb Mou 43 2164 3,96 13 18 5 0 143 1148 ,875 4 2 ------------------------------------------------------------------------------------ Moufettes Totals Mou 46 2800 4,29 15 24 7 0 200 1453 ,862
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 35 Cornemuse Lechien Goo 43 14 37 51 16 24 1 1 1 0 56 101 13,9 0 0 F 50 Mario D Taddeo Goo 46 27 22 49 13 46 9 2 5 0 65 131 20,6 0 0 F 14 Roland Lecour Goo 45 21 27 48 8 42 2 2 2 1 55 111 18,9 0 0 F 15 Louis-Philippe Poirie Goo 46 20 24 44 14 26 8 0 3 0 65 120 16,7 0 0 F 2 Dan Beaulieu Goo 46 21 19 40 10 65 6 0 3 2 80 111 18,9 0 0 F 22 Junior Bougon Goo 44 13 24 37 15 47 3 0 1 0 81 87 14,9 0 0 D 34 André Lamarre Goo 45 8 17 25 6 48 1 1 0 0 99 76 10,5 0 0 F 90 *François Beauvais Goo 46 6 15 21 -3 70 0 0 0 0 46 71 8,5 0 5 D 6 Dominica Cibulkova Goo 42 1 16 17 5 47 0 1 1 0 83 48 2,1 0 0 F 83 Dany Bouchard Goo 46 6 11 17 -3 19 1 1 0 0 28 51 11,8 0 0 F 4 Mac Templeton Goo 46 5 12 17 -10 95 0 2 0 0 139 55 9,1 0 0 F 8 Edan Larose Goo 44 4 12 16 -6 40 0 0 1 0 21 57 7,0 0 2 D 42 Louis Vincent Goo 46 4 12 16 1 67 0 0 0 0 58 43 9,3 0 0 D 25 Yoda Dupuis Goo 38 7 8 15 15 67 1 0 0 0 59 56 12,5 0 0 D 5 Marcel Brochu Goo 44 0 12 12 7 74 0 0 0 0 90 47 0,0 0 0 F 29 Nancy Crête Goo 44 6 5 11 0 26 0 0 0 0 19 34 17,6 0 0 G 97 Pat TheGrand Goo 38 0 7 7 0 15 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 63 Paul Couture Goo 31 1 6 7 1 26 0 0 0 0 35 34 2,9 0 0 F 19 *Claude Croteau Goo 42 3 3 6 -1 11 1 0 1 0 18 20 15,0 0 0 D 12 *Vain Vingt Goo 3 1 3 4 3 14 0 0 0 0 3 3 33,3 1 3 D 56 Raft Man Goo 29 0 4 4 -2 70 0 0 0 0 19 14 0,0 0 0 F 48 Santiago Botéro Goo 7 0 2 2 1 0 0 0 0 0 4 2 0,0 0 0 G 53 Etienne Dekee Goo 23 0 1 1 0 9 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 9 *Jean Pierre Lecault Goo 1 0 0 0 -1 0 0 0 0 0 0 1 0,0 0 0 D 1 Maman Bougon Goo 3 0 0 0 -1 11 0 0 0 0 1 0 0.0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Goodfellas Totals Goo 46 168 299 467 959 33 10 18 3 1124 1273 13,2
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 97 Pat TheGrand Goo 38 1995 4,03 14 18 2 1 134 911 ,853 15 7 53 Etienne Dekee Goo 23 794 3,17 4 6 2 0 42 321 ,869 9 1 ------------------------------------------------------------------------------------ Goodfellas Totals Goo 46 2789 3,79 18 24 4 1 176 1232 ,857
SCORING TEAM GP G A P +/- PIM PP SH GW GT HT S PCTG GS PS F 39 Israel Vandette Roc 46 19 33 52 13 21 6 0 2 0 124 114 16,7 0 0 F 30 Bobette Star Roc 45 24 27 51 4 14 5 0 4 0 79 111 21,6 0 0 F 6 Michel Simoneau Roc 46 22 28 50 13 20 4 1 2 0 29 97 22,7 0 2 F 24 Dave Cosner Roc 46 16 25 41 4 42 4 0 2 0 117 102 15,7 0 0 F 42 Arnold Lapochemole Roc 47 11 28 39 -6 68 3 0 0 0 96 107 10,3 0 0 F 37 Vero Nick Roc 46 10 27 37 -4 42 2 0 1 0 59 73 13,7 1 1 F 33 Pink Floyd Roc 41 16 12 28 -5 39 7 0 2 1 53 84 19,0 0 0 F 51 Tony Almeida Roc 44 10 13 23 -6 12 0 1 1 0 37 65 15,4 0 0 D 22 Antoine Massé Roc 45 3 19 22 3 24 0 0 0 0 64 59 5,1 0 0 F 64 Drizzt Do Urden Roc 46 7 15 22 -15 43 3 0 0 0 16 49 14,3 0 0 D 4 Lejeune Veber Roc 41 6 12 18 5 88 0 1 0 0 42 49 12,2 0 0 F 44 Thobela Mpayephili Roc 46 6 11 17 -10 53 2 1 0 0 77 58 10,3 0 2 F 57 *Yvon Ponton Roc 44 4 8 12 -13 61 0 0 1 0 51 21 19,0 0 0 D 74 Dan Connor Roc 42 1 10 11 -21 45 0 0 0 0 95 33 3,0 0 0 D 29 Yukon Kenmore Roc 46 3 8 11 16 46 1 0 1 0 172 44 6,8 0 0 F 12 Eugenysa Regalis Roc 41 1 7 8 -13 58 0 1 0 0 56 21 4,8 0 0 D 53 C. Crios Roc 34 1 4 5 -12 70 0 0 0 0 54 35 2,9 0 0 F 19 Pat Dufour Roc 7 1 1 2 2 19 0 0 0 0 10 9 11,1 0 0 D 18 Brandon Mach Roc 4 0 2 2 -1 4 0 0 0 0 3 1 0,0 0 0 G 23 Thepuck Stopshere Roc 39 0 1 1 0 4 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 F 17 *Moide May Roc 3 0 1 1 3 2 0 0 0 0 4 4 0,0 0 0 D 7 *Jay Johnson Roc 7 1 0 1 -2 22 0 0 0 0 6 5 20,0 0 0 D 55 Shavo Odadjian Roc 39 1 0 1 -6 90 0 0 1 0 91 16 6,3 0 0 F 31 Seymour Skinner Roc 7 0 1 1 -3 4 0 0 0 0 9 1 0,0 0 0 G 45 *Jeff Aumay Roc 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 47 Tatiana Golovin Roc 1 0 0 0 -1 2 0 0 0 0 1 0 0.0 0 0 D 43 Luc Bisson Roc 3 0 0 0 -1 6 0 0 0 0 7 1 0,0 0 0 G 38 Lance Moisan Roc 21 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0.0 0 0 D 81 Sandy Leeves Roc 5 0 0 0 0 4 0 0 0 0 2 3 0,0 0 0 ----------------------------------------------------------------------------------------- Rock'nRoll Totals Roc 46 163 293 456 907 37 5 17 1 1354 1162 14,0
GOALTENDING TEAM GP MIN AVG W L T SO GA SA PCT PIM AS 45 *Jeff Aumay Roc 1 20 15,00 0 1 0 0 5 11 ,545 0 0 23 Thepuck Stopshere Roc 39 2087 3,65 15 18 2 1 127 1116 ,886 4 1 38 Lance Moisan Roc 21 669 3,86 4 5 1 0 43 335 ,872 4 0 ------------------------------------------------------------------------------------ Rock'nRoll Totals Roc 46 2776 3,78 19 24 3 1 175 1462 ,880